Lidovky.cz

‚Českou‘ skupinu otevřela výhra Chorvatů nad Turky. Parádně se trefil Modric

Sport

14:55aktualizováno  17:25
PAŘÍŽ - Fotbalisté Chorvatska na mistrovství Evropy otevřeli skupinu D, kde hrají i čeští fotbalisté, výhrou 1:0 nad Tureckem. Zápas v Paříži rozhodl na konci prvního poločasu střelou z voleje Luka Modrič.

Chorvatská radost. foto: Reuters

Chorvaté, kteří navíc ve druhém poločase dvakrát trefili břevno, v dalším utkání vyzvou v pátek v St. Étienne Českou republiku, tým trenéra Fatiha Terima se v Nice střetne se Španělskem.

ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU TURECKO VS. CHORVATSKO V PODROBNÉ ZDE!

Obě mužstva od začátku hrála s velkým nasazením, ale diváci v Parku princů dlouho čekali na větší šanci. Ve 28. minutě Chorvat Badelj odražený míč vrátil jen do náruče gólmana Babacana, na druhé straně Tufan z dobré pozice hlavičkoval také doprostřed branky.

Turecko vs. Chorvatsko.
Turecko vs. Chorvatsko.(zraněný Čorluka).

Chorvaté častěji drželi míč, snažili se víc útočit a ve 41. minutě také otevřeli skóre. Inan z šestnáctky odkopl míč vysokým obloukem přesně k Modričovi a záložník Realu Madrid krásným volejem z 25 metrů propálil Babacana. Na trávník poté vběhl fanoušek balkánského týmu, který se přimotal k hloučku slavících hráčů.

Turecko - Chorvatsko 0:1 (0:1)

(mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii - skupina D, hráno v Paříži)

Branka: 41. Modrič. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark - Johannesson, Strömbergsson (všichni Švéd.). ŽK: Tosun, Balta, Sen - Strinič. Diváci: 43.842.

Turecko: Babacan - Gönül, Topal, Balta, Erkin - Tufan, Inan, Özyakup (46. Sen) - Calhanoglu, Turan (65. Yilmaz) - Tosun (69. Mor). Trenér: Terim.

Chorvatsko: Subašič - Srna, Čorluka, Vida, Strinič - Modrič, Badelj - Brozovič, Rakitič (90. Schildenfeld), Perišič (87. Kramarič) - Mandžukič (90.+3 Pjaca). Trenér: Čačič.

Svěřenci Anteho Čačiče začali aktivněji i druhou půli. V 52. minutě se postavil k přímému kopu kapitán Srna a napálil břevno. O chvíli později Babacan vyrazil Perišičův centr jen před sebe, ale Srna odkrytou branku netrefil.

Chorvaté měli převahu i další šance. Brozovič z voleje těsně minul horní růžek. V 73. minutě pak tureckého brankáře podruhé v utkání zachránilo břevno, do kterého tentokrát po centru Mandžukiče hlavičkoval Perišič. Aktivního křídelního hráče Interu Milán ještě v závěru z úhlu vychytal Babacan.

Turci se po změně stran nedostali do pořádné šance a ukončili sérii osmi soutěžních duelů bez porážky, Chorvaty neporazili ani na sedmý pokus.