Lidovky.cz

Úvod ve stylu mistrů. Němci si nakonec s přehledem poradili s Ukrajinci

Sport

20:55aktualizováno  22:55
LILLE - Fotbalisté Německa vstoupili do mistrovství Evropy vítězstvím 2:0 nad Ukrajinou. O výhře úřadujících světových šampionů rozhodli Shkodran Mustafi s Bastianem Schweinsteigerem. Ve druhém utkání skupiny C si dnes Polsko poradilo 1:0 s nováčkem ze Severního Irska.

Německá radost. foto: ČTK/AP

Do úvodní šance se dostala Ukrajina, ale brankář Neuer si s nebezpečnou střelou Konopljanky do protipohybu poradil. Němci naopak ze své první vážnější akce udeřili. Kroos našel v 19. minutě přímým kopem Mustafiho, který si hlavičkou připsal první reprezentační gól.

SLEDUJTE ZÁPAS NĚMECKO VS. UKRAJINA V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI ZDE!

V 27. minutě mohl vyrovnat Chačeridi, ale i tentokrát Neuer pohotově zasáhl. Chvíli nato šel na brankáře Pjatova osamocený Khedira, a když neuspěl, převzal soupeř aktivitu.

Radost fotbalistů Německa.
Shkodran Mustafi se raduje z gólu.

V 37. minutě už dokonce slavili Ukrajinci gól, ale Boateng po Zozuljově střele vykopl míč z brankové čáry. Vzápětí si situaci zopakovali - tentokrát byl Zozulja v ofsajdu.

Německo - Ukrajina 2:0 (1:0)

(Mistrovství Evropy ve fotbale - skupina C, hráno v Lille)

Branky: 19. Mustafi, 90.+2 Schweinsteiger. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child - Oliver, Pawson (všichni Angl.). ŽK: Konopljanka (Ukr.). Diváci: 43.035.

Německo: Neuer - Höwedes, Boateng, Mustafi, Hector - Müller, Khedira, Özil, Kroos, Draxler (78. Schürrle) - Götze (90. Schweinsteiger). Trenér: Löw.

Ukrajina: Pjatov - Fedeckij, Chačeridi, Rakickij, Ševčuk - Jarmolenko, Sydorčuk, Kovalenko (74. Zinčenko), Stěpaněnko, Konopljanka - Zozulja (66. Selezňov). Trenér: Fomenko.

V druhé půli tempo výrazně opadlo a fanoušky zaujaly jen střely Draxlera s Müllerem a dalekonosný přímý kop Rakického. Do další výraznější šance se dostal až v závěru Schürrle, Pjatov ale stihl včas vyběhnout.

Podobně dopadl v dalším sólu Özil, Němce to ale mrzet nemuselo, protože po brejku se v nastavení trefil střídající Schweinsteiger.

Německo, které startuje na rekordním dvanáctém Euru za sebou, si tak bez větších problémů pohlídalo vítězství a prodloužilo neporazitelnost s Ukrajinou na šest zápasů. Navíc udrželo teprve druhou nulu v posledních deseti zápasech.

V dalším duelu Němci nastoupí ve čtvrtek proti Polsku a Ukrajina proti Severnímu Irsku.