Lidovky.cz

Slováci Česko nenapodobili. Po skvělém finiši nezvládli nájezdy s Dány

Sport

19:37aktualizováno  23:29
kolín nad rýnem - Mizérie slovenských hokejistů na mistrovství světa trvá. Ve třetím zápase ve skupině A prohráli s Dánskem 3:4 po samostatných nájezdech. Stav 0:3 po druhé třetině sice dokázali vyrovnat, ale druhou porážku ze tří utkání neodvrátili.

Morten Green překonává Hudáčka. foto: Reuters

Lotyši stále neztratili ani bod, Francouzi porazili po Finech i silné Švýcary

Po zisku dvou bodů na úvod s Italy a prohře s Lotyšskem dostaly slovenské ambice na postup do play off další trhlinu.

Tým kouče Zdena Cígera měl třígólové manko od konce druhé části, přesto se vrátil do hry trefami Martina Gernáta, Mária Bližňáka a Michela Miklíka, jenž vyrovnal v 52. minutě.

Zápas Slovensko - Dánsko jsme sledovali ONLINE

Prodloužení nerozhodlo a v nájezdech skóroval jako jediný ve třetí sérii Morten Green, jenž měl v té době na kontě už dvě asistence.

Slováci nerozehráli duel o důležité body dobře. Hned zkraje nevyužili své šance Ehlers a na druhé straně Haščák.

Mistrovství světa v hokeji: Skupina A (Kolín nad Rýnem):

Slovensko - Dánsko 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) - 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen, O. Lauridsen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozhodující sam. nájezd Green. Rozhodčí: Lemelin (Rak.), Linde (Švéd.) - Leermakers (Niz.), Oliver (USA). Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 4454.

Pak ale následovala série tří oslabení slovenského výběru, proložená jedním prohřeškem Dánů, a posledního hříšníka Libora Hudáčka poslal předčasně zpět do hry Hardt.

Druhá třetina prohloubila slovenskou beznaděj. Russell přidal ve 25. minutě zblízka druhý gól po dokonalé přihrávce Bau Hansena.

Julius Hudáček se pak sice vyznamenal proti Madsenovi, ale třetí trefu ve své síti tím jen o něco odložil. V čase 39:57 se po přečíslení dvou na jednoho zapsal snadno mezi střelce ranou do odkryté branky Poulsen.

Slováci však jakoby během druhé přestávky zapomněli na předchozí dvě třetiny a s vervou se vydali za obratem.

Už po 82 vteřinách je nabudil gólový nápřah Gernáta od modré čáry, jenž se trefil přesně pod Dahmovu lapačku. Na začátku 47. minuty navíc využil početní výhodu Bližňák.

Libor Hudáček pak sice v obrovské šanci nepřehodil lapačku ležícího Dahma, ale nedlouho poté Nicholas B. Jensen fauloval vysokou holí, dostal k menšímu trestu jeden navrch a Miklík se už po 14 vteřinách přesilovky skvěle trefil - 3:3.

MS v hokeji - Jakub Voráček.

„Je trochu zklamáním, že jsme promarnili vedení 3:0. Nejhorší ze všeho pro nás bylo, jak snadno jsme je ve třetí třetině nechali dát gól a pustili je tím zpátky do hry. Ale máme dva body, jsme zase zpátky v turnaji a můžeme se od toho odrazit,“ řekl dánský forvard Julian Jakobsen.

Ve druhé části trestu mohlo být opět vše jinak, neboť Mikuš chyboval na modré čáře, Jakobsen z úniku sice nepřekonal slovenského gólmana, ale vracející se Mikuš vleže dovezl puk za brankovou čáru.

Naštěstí pro Slováky u toho vychýlil i branku a po konzultaci se sudím u videa nebyl gól uznán.

Dánové se radují z vítězství nad Slovenskem v samostaných nájezdech.
Morten Green střílí rozhodující nájezd.

Rozhodnout mohl Madsen, ale zakončil přímo do klečícího Hudáčka. Ten pak vychytal i Poulsena. „Trošku jsme tam ve třetí třetině bojovali s nepřízní osudu a Slovensko těžilo z toho, že mělo navrch díky vyrovnání,“ uvedl gólman Dánů Sebastian Dahm.

V prodloužení měli velké příležitosti Slováci, jenže Miklík nedal a Kudrna nedokázal zakončit po objetí do prázdné branky. V nájezdech po čtyřech neúspěšných hráčích proměnil svůj pokus Green a Dravecký rozezvučel jen brankovou konstrukci.

„Jak jsme hráli ve třetí třetině, tak musíme hrát celý zápas. Proslov, jež jsme měli dnes před třetí třetinou, bude asi muset být před zápasem. Ale to, co jsme si řekli, asi není do médií. Ve třetí části jsme už měli krev v očích a konečně se i vrhali do střel. Tak to má vypadat,“ ocenil zlepšení svého týmu Július Hudáček pro server hokej.sk.