Lidovky.cz

Soukalová dojela druhá a vybojovala zpět žlutý trikot. Vítková skončila čtvrtá

Sport

15:04aktualizováno  15:36
Přesně střílející biatlonistka Gabriela Soukalová dojela druhá v dnešním závodu s hromadným startem na Světovém poháru v Poklujce a vrátila se do čela průběžného hodnocení seriálu. Zvítězila Finka Kaisa Mäkäräinenová. Veronika Vítková skončila s jednou chybou čtvrtá.

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová. foto: ČTK

Solidní závod odjela i Eva Puskarčíková, která musela na dva trestné okruhy a obsadila 13. místo. Lucie Charvátová jela šest kol navíc a byla osmadvacátá.

„Byl to opět velice podařený závod,“ řekl trenér žen Zdeněk Vítek v České televizi. „Pokljuka je pro nás druhý přípravný domov a holkám to tady sedí.“ Soukalová se od začátku držela v čele a skvěle střílela. „Při druhé položce měla čtyři hodně těsné rány, ale ostatní bez problémů,“ řekl Vítek. Soukalová nestačila jen na skvělou běžkyni Mäkäräinenovou a potřetí v sezoně vystoupila na stupně vítězů.

Po třetí zastávce na střelnici dokonce jely první Vítková a druhá Soukalová a až do poslední rány žila naděje, že budou spolu na stupních vítězů stejně jako v lednu 2014, kdy to dokázaly při vytrvalostním závodu v Ruhpoldingu. Vítková ale netrefila dvacátý terč. „Byla to kalibrová rána na sedm hodin. Škoda,“ řekl kouč.

Šestadvacetiletá Soukalová díky druhému místu získala zpět žlutý trikot vedoucí ženy SP a před Francouzkou Marií Dorinovou Habertovou vede o 54 bodů. Další díl sezony je na pořadu v německém Oberhoffu od 6. do 10. ledna.