Lidovky.cz

Šesté čtvrtfinále, šestá porážka. Prokletí Irů trvá, rozdrtili je Argentinci

Sport

16:36
CARDIFF - Poslední naděje Evropy padla a ze světového šampionátu ragbistů se stává mistrovství jižní polokoule. Ragbisté Irska ve čtvrtfinále podlehli Argentině 20:43 a následovali Wales a Francii, které nestačily na Jižní Afriku a Nový Zéland. O posledním čtvrtfinalistovi rozhodne duel Austrálie se Skotskem.

Argentinec Jeronimo de la Fuente uniká soupeři. foto: Reuters

Nedá se předpokládat, že by Skotové v posledním čtvrtfinále přehráli Austrálii. Ta je vysokým favoritem, Skotové naopak papírově nejslabším čtvrtfinalistou. I proto byli Irové evropskou nadějí.

Ir Devin Toner zachytává aut.
Juan Imhoff z Argentiny si letí pro další pětku.

Irové ještě nikdy nepřekročili práh čtvrtfinále a ani letos se jim to nepodařilo.

Zdecimovaní zraněními a tresty klíčových hráčů sice na začátku druhé půle snížili na rozdíl tří bodů 20:23 (pak Madigan dokonce mohl vyrovnat, ale z trestného kopu minul), ale víc nedokázali.

Irsko - Argentina 20:43 (10:20)

Mistři kontinentu z posledních dvou let se však museli obejít bez zraněného kapitána O ́Conella, dalšího stěžejního rojníka O ́Mahonyho, potrestaného rváčka O ́Briena, muže zápasu z posledního duelu ve skupině s Francií, i nakonec útokové spojky Sextona, jehož do hry nepustila zraněná třísla. A to proti rtuťovitým Argentincům byly příliš citelné ztráty.

Vítězům vyšel začátek utkání, během pár minut položili dvě pětky, po trestném kopu náskok vyrostl na 17:0, na 20:3. Až pak se Irové dostali ke slovu, položili pětku a vrátili se do zápasu. Poločas o deset bodů byl vzhledem k úvodu utkání pro ně nadějný.

Nadějný pro Iry byl i start do druhé půle, pětka, trestný kop a stav 20:23. Jenže dvacet minut před koncem Madigan, zástupce Sextona na útokové spojce, další trestný kop nedal. Vzápětí Sánchez zvýšil na 26:20 pro Argentinu, chvíli poté pětka Tuculeta a konverze Sáncheze na 33:20. To Iry zlomilo.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...