Lidovky.cz

Mourinho ultimátum nesplnil, Chelsea prohrála s Liverpoolem. Čech má další nulu

Petr Čech

15:49aktualizováno  19:42
LONDÝN - Pokud spekulace anglických médií mají reálný základ, fotbalisté Chelsea budou mít brzy nového trenéra. V 11. kole Premier League totiž úřadující mistr doma podlehl Liverpoolu 1:3 a v tabulce zůstal šestý od konce. Je opravdu José Mourinho na odvolání?

Trenér Chelsea José Mourinho. foto: Reuters

Arsenal zvítězil na hřišti Swansea góly Girouda, Koscielného a Campbella přesvědčivě 3:0. Petr Čech tak vychytal další nulu a už mu chybí pouze jedno čisté konto k tomu, aby vyrovnal historický rekord Davida Jamese se 169 zápasy bez obdržené branky. Arsenal se drží o skóre na druhém místě za vedoucím Manchesterem City.

Lídr Premier League se ale na výhru proti Norwichi nadřel, v prvním poločase neproměnil několik šancí a do vedení se dostal až v polovině druhého poločasu, kdy se po rohu prosadil Nicolás Otamendi.

Petr Čech se nezadržitelně blíží k rekordu Davida Jamese v počtu vychytaných nul. Zatím jich má 168, James o jednu více.

V 88. minutě se sice po obrovské chybě Joea Harta, který neudržel lehký centr, podařilo vyrovnat Jeromovi, jenže minutu před koncem o cenný výsledek Norwich přišel. Ve vlastním pokutovém území zahrál rukou Martin, viděl červenou kartu a následný pokutový kop proměnil Yaya Touré. V závěru ještě mohl z další penalty zvýšit Kolarov, ale srbský obránce poslal míč mimo.

Po zaváhání Manchesteru United, který na hřišti Crystal Palace uhrál pouze bezbrankovou remízu, a West Hamu, jenž podlehl Watfordu, se tabulkou vzhůru posunul rozjetý Leicester. Další gól aktuálně třetího celku Premier League přidal nejlepší střelec soutěže Jamie Vardy, který se stal teprve třetím hráčem v historii, jenž skóroval v osmi zápasech v řadě.

Nejsledovanější zápas 11. dějství Chelsea dobře začala. Uběhly tři minuty a dvacet vteřin, když hostující obrana nezachytila náběh Azpilicuety, do jeho centr vletěl Ramires, přeskočil Morena a hlavou skóroval.

Ale víc už domácí na soupeře nevymysleli, na hráčích bylo vidět, jak se trápí, jak si nevěří. Coutinho nejdřív v závěru poločasu vyrovnal a v 74. minutě výsledek otočil. Lehce se zbavil obou stoperů Cahilla s Terrym a z hranice vápna poslal míč mimo dosah Begoviče.

Premier League - 11. kolo:

Chelsea - Liverpool 1:3 (4. Ramires - 45.+3 a 74. Coutinho, 83. Benteke), Crystal Palace - Manchester United 0:0, Manchester City - Norwich 2:1 (67. Otamendi, 89. Touré z pen. - 83. Jerome), Newcastle - Stoke 0:0, Swansea - Arsenal 0:3 (49. Giroud, 68. Koscielny, 73. Campbell), Watford - West Ham United 2:0 (39. a 48. Ighalo), West Bromwich - Leicester 2:3 (30. Rondón, 84. Lambert z pen. - 57. a 65. Mahriz, 77. Vardy).

Třetí gól přidal Benteke, když dostal ve vápně hodně prostoru a Begoviče překonal přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Chelsea měla jedinou možnost, za stavu 1:1 dalekonosný pokus Oscara však Mignolet vytáhl.

Chelsea prohrála šestý zápas z jedenácti, navíc v týdnu vypadla z Ligového poháru. Je jasné, že tým i Mourinho jsou pod velkým tlakem. Podle médií dokonce o jeho setrvání měl rozhodnout zápas s Liverpoolem.

To jeho protějšek Jürgen Klopp je v opačné situaci. Do Liverpoolu nastoupil teprve nedávno, na Chelsea si připsal první ligové vítězství.