Lidovky.cz

Berdych začal Turnaj mistrů špatně, proti Federerovi neměl nárok

Sport

22:48
LONDÝN - Ani při šesté účasti na Turnaji mistrů se Tomáši Berdychovi nepovedlo vyhrát úvodní zápas. Český tenista dnes v Londýně podlehl šestinásobnému šampionovi závěrečného podniku sezony Švýcarovi Rogeru Federerovi hladce 4:6 a 2:6. Zápas trval jen hodinu a 11 minut.

Český tenista Tomáš Berdych na Turnaji mistrů. foto: Reuters

Ve skupině Stana Smithe se Berdych utká ještě se Srbem Novakem Djokovičem a Japoncem Keiem Nišikorim, který v úvodním utkání turnaje utrpěl se světovou jedničkou debakl 1:6, 1:6.

Berdych začal proti Federerovi slibně, snadno získal úvodní game při vlastním servisu a následně čistou hrou prorazil bývalé světové jedničce podání. Ve zbytku zápasu už se ale šestý hráč světa k dalšímu brejkbolu nedostal.

Federer mu vzápětí ve třetí hře oplatil stejnou mincí, sebral mu podání čistou hrou a totéž předvedl v devátém gamu, čímž rozhodl první set.

Druhou sadu začal čtyřiatřicetiletý Švýcar suverénně, ujal se vedení 4:0, přičemž gamy při svém podání vyhrál bez ztráty fiftýnu. Berdych pak odvrátil „kanára“ a vybojoval ještě jednu hru, víc mu ale Federer nedovolil.

Držitel rekordních 17 grandslamových titulů ve dvouhře porazil českou tenisovou jedničku počtvrté za sebou a celkovou bilanci s Berdychem si vylepšil na 15:6.