Lidovky.cz

Růžičkův Chomutov schytal na Spartě debakl. Třinec uspěl po nájezdech

Sport

18:12
TŘINEC - Hokejisté Sparty porazili ve 12. kole extraligy nováčka soutěže Chomutov 4:0 a posunuli se do čela tabulky. Pražané rozhodli už v úvodní třetině, kterou vyhráli 3:0. Gólem a asistencí se na tom podíleli útočníci Jaroslav Hlinka a Jan Buchtele, gólman Tomáš Pöpperle udržel poprvé v sezoně čisté konto. Třinec zdolal Mladou Boleslav 4:3 po nájezdech.

Lukáš Cingel ze Sparty se raduje z gólu. foto: ČTK

Sparta se dostala už po 66 vteřinách do vedení, když po přihrávce Buchteleho z pravého kruhu zamířil přesně k protější tyči bek Piskáček.

Za hosty hrozila hlavně Červenkova formace, jenže úvodní dějství patřilo Spartě. Ve 14. minutě skóroval po Réwayově přihrávce Cingel a 121 vteřin před pauzou zvýšil už na tříbrankový rozdíl Hlinka, který těžil z Kudrnovy akce.

Piráti se snažili v druhém dějství dostat zpět do hry. Hned po pauze se ale nedostal k dorážce Červenka. Hosté odolali při Hřebejkově trestu a při Mikušově vyloučení Pospíšil nejdříve trefil pravou tyč a pak se proti jeho zakončení z levého kruhu po Červenkově výzvě včas přesunul Pöpperle.

Elitní formace Chomutova nedokázala pokazit sparťanskému brankáři čistý štít ani při Pechově pobytu na trestné lavici a ve 34. minutě na sparťanském brankáři ztroskotal znovu Červenka. Domácí se naopak při Hřebejkově trestu prosadili a puk protlačil přes Kopřivův beton dorážející Buchtele.

Chomutov tak v bojích o extraligové body nedal Spartě v součtu se sezonou 2013/14 počtvrté za sebou ani jediný gól.

Třinec spasil Polanský

Třinec se po první třetině dostal do vedení 2:0, ale nakonec porážku v normální době odvrátil v oslabení druhým gólem Jiřího Polanského až v čase 59:47. Nájezdy v šesté sérii rozhodl Vladimír Dravecký. Na všechny tři góly Boleslavi přihrával nejproduktivnější hráč Tomáš Urban. Oceláři doma proti Mladé Boleslavi vyhráli deváté z posledních deseti utkání.

12. kolo hokejové extraligy

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Piskáček (Buchtele, Přibyl), 14. Cingel (Réway), 18. J. Hlinka (A. Kudrna, Eminger), 36. Buchtele (Přibyl, J. Hlinka). Rozhodčí: R. Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 6409.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Meidl (M. Růžička), 18. Polanský (Roth, Dravecký), 60. Polanský (Klepiš), rozhodující sam. nájezd Dravecký - 26. Holub (T. Urban), 34. D. Výborný (Stříteský, T. Urban), 49. Pacovský (T. Urban, Holub). Rozhodčí: Polák, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5028.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Hübl (Jánský, Chaloupka), 45. Jánský (Hübl, Lukeš), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 40. Vodný (Vyrůbalík, Skrbek), 55. Buc (Vyrůbalík). Rozhodčí: Fraňo, Öhlund (Švéd.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4511.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 45. Kubalík (Lev, Kadlec), 50. Indrák (Kubalík, J. Jeřábek), rozhodující sam. nájezd Johnson - 49. Kubiš (Čachotský, Cibák), 57. P. Holík (O. Veselý, Matějíček). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. Diváci: 3993.