Lidovky.cz

Češky zahájily Turnaj mistryň výhrami ve čtyřhře, uspěla Šafářová i duo H+H

US Open

11:01aktualizováno  17:46
SINGAPUR - Tři české tenistky vstoupily do Turnaje mistryň v Singapuru výhrami ve čtyřhře. Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, s níž tvoří druhý nasazený pár, v Bílé skupině zdolaly Španělky Garbiňe Muguruzaovou a Carlu Suárezovou 6:3 a 7:6. Uspěly i Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, které porazily maďarsko-francouzský pár Timea Babosová, Kristina Mladenovicová v Červené skupině hladce 6:2, 6:1.

Lucie Šafářová. foto: Reuters

„Je to parádní. Dobrý start,“ usmívala se Šafářová po své premiéře na vrcholu sezony. „Je to tady krásné. Starají se o nás super, takže si to užívám,“ dodala.

Letošní vítězky Australian Open a French Open Šafářová a Matteková-Sandsová působily na dvorci ‚deblověji‘.

K zisku první sady jim stačil jeden brejk podání Suárezové. Druhá sada dospěla do tie-breaku, v němž česko-americká dvojice povolila soupeřkám jen bod.

S Mattekovou-Sandsovou se na kurtu při utkání čtyřhry sešly znovu po více než dvou měsících.

Dvouhra čeká Šafářovou v pondělí

Bez problémů se doplňovaly a vylepšily si letošní bilanci na 29:4. „My takhle fungujeme a jsme na to zvyklé. Nám to na kurtu jednoduše klape. Hrály jsme moc dobře a ani pauza nebyla cítit,“ usmívala se Šafářová.

Do dvouhry zasáhne Šafářová v pondělí, kdy nastoupí proti turnajové dvojce Muguruzaové.

Po nich se uskuteční druhý zápas Bílé skupiny mezi Petrou Kvitovou a Němkou Angelique Kerberovou.

Hlaváčková s Hradeckou, které se dostaly mezi osmičku až jako náhradnice, soupeřky jasně přehrály na servisu i na síti.

„Byl to super zápas. Lucka odehrála jeden z nejlepších zápasů sezony a já jsem se držela, abych ji nezklamala. Taky jsem, myslím, hrála moc dobře a skóre o tom vypovídá,“ řekla Hlaváčková.

„I Andrea hrála výborně. Byl to z naší strany jeden z nejlepších zápasů, co jsme letos zahrály a jsem ráda, že se to povedlo v prvním utkání na Masters,“ doplnila Hradecká po utkání, které skončilo pět minut před půlnocí singapurského času.

Maria Šarapovová na Turnaji mistryň.

Suverénně vstoupila do Turnaje mistryň nejvýše nasazená Rumunka Simona Halepová. Loňská finalistka porazila v Červené skupině Flavii Pennettaovou 6:0 a 6:3 za hodinu a deset minut a Italce oplatila prohru v semifinále US Open.

„Myslím, že jsem hrála rychle, chytře a agresivně,“ pochválila se světová dvojka v rozhovoru na kurtu.

V druhém utkání skupiny Ruska Maria Šarapovová otočila duel s Polkou Agnieszkou Radwaňskou, kterou porazila 4:6, 6:3 a 6:4 za dvě a tři čtvrtě hodiny.

Ve třetím setu vítězka Turnaje mistryň z roku 2004 Šarapovová vedla už 5:2, ale málem o náskok přišla. Polka měla dva brejkboly na 5:5, při prvním však zahrála nedůrazně volej a Šarapovová game otočila a proměnila druhý mečbol.

Bílá skupina:

Šafářová, Matteková-Sandsová (2-ČR/USA) - Muguruzaová, Suárezová (8-Šp.) 6:3, 7:6 (7:1).

Hlaváčková, Hradecká (7-ČR) - Babosová, Mladenovicová (4-Maď./Fr.) 6:2, 6:1.