Lidovky.cz

Fleischmann zařidil výhru Montrealu. Branku trefili Hertl i Hudler

Sport

7:13
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Flesichmann vstřelil v úterním utkání NHL svůj první gól v dresu Montrealu a zařídil výhru Canadiens 3:2 na ledě Pittsburghu. Podruhé v sezoně se trefili Tomáš Hertl, který přispěl k vítězství San Jose 5:0 ve Washingtonu, a také Jiří Hudler, jenž však neodvrátil porážku Calgary 3:4 se St. Louis.

Útočník Tomáš Fleischmann foto: Reuters

Hokejisté Pittsburghu zůstávají i po třech zápasech v nové sezoně bez jediného bodu. Po prohrách v Dallasu a Arizoně se nedočkali ani v premiéře před vlastními fanoušky. Rozhodl o tom Fleischmannův gól ve 46. minutě, který zlomil nerozhodný stav 2:2. Jednatřicetiletý rodák z Kopřivnice, který se Canadiens upsal až těsně před začátkem sezony, se dostal do rychlého protiútoku spolu s Dalem Weisem a Davidem Desharnaisem, po jehož zpětné přihrávce překonal brankáře Fleuryho přesnou střelou k tyči.

Radši Stanley Cup, než si zahrát s Jágrem. Fleischmann přestupu nelituje

Montreal tak zakončil sérii úvodních čtyř zápasů na hřištích soupeřů čtvrtým vítězstvím a vyrovnal tak 38 let starý klubový rekord. Naposledy Canadiens vyhráli první čtyři utkání v roce 1977. Pittsburgh třemi prohrami v řadě na startu sezony dává vzpomenout na ročník 2005-06, kdy prohrál dokonce prvních devět utkání.

Capitals bez Ovečkina

Neporaženým týmem zůstává vedle Montrealu také San Jose. K výhře ve Washingtonu položili Žraloci základ třemi góly v první polovině utkání. Hertl zvyšoval ve 28. minutě už na 3:0, když se prosadil pohotovou dorážkou před brankou po střele Tommyho Wingelse. Další dva góly pak hosté přidali v posledních dvou minutách třetí třetiny do prázdné branky při power-play Capitals. Ti se museli obejít bez svého lídra Alexandera Ovečkina, který vynechal zápas kvůli nespecifikovaným osobním důvodům.

Jiří Hudler se stal gentlemanem NHL. Jako první Čech

Calgary vedlo nad St. Louis po gólu Hudlera v 18. minutě 2:1. Hosté však ve druhé třetině třemi trefami skóre otočili, když si dva premiérové góly v kariéře připsal obránce Colton Parayko. Ve třetím dějství už pak Flames dokázali pouze snížit. Dvě asistence v jejich dresu zaznamenal Michael Frolík.

Jaromír Jágr se jednou asistencí podílel na výhře Floridy 4:1 na ledě Caroliny. Panteři rozhodli o svém úspěchu třemi góly ve třetí třetině. Nejprve se v 53. minutě prosadil Connor Brickley, o 50 sekund později zvýšil na 3:1 Aleksander Barkov, který při úniku dva na jednoho dorazil střelu Jágra. Triumf hostů pak pečetil v předposlední minutě do prázdné branky při power-play Jussi Jokinen.

Výsledky NHL

New Jersey - Nashville 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) Branky: 59. Palmieri - 11. a 58. Josi, 60. Nystrom. Střely na branku: 23:20. Diváci: 11.117. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Josi (oba Nashville), 3. Kinkaid (New Jersey).

NY Rangers - Winnipeg 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) Branky: 7. Zuccarello - 39. a 51. Little, 8. Ehlers, 58. Stuart. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Little, 3. Ehlers (všichni Winnipeg).

Pittsburgh - Montreal 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) Branky: 26. Bennett, 31. Letang - 6. a 29. Pacioretty, 46. Fleischmann. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.626. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Price (oba Montreal), 3. Bennett (Pittsburgh).

Washington - San Jose 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) Branky: 11. J. Thornton, 23. Brown, 28. Hertl, 59. Nieto, 60. Tierney. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Thornton (oba San Jose), 3. Carlson (Washington).

Detroit - Tampa Bay 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) Branky: 38. Nyquist, 49. Zetterberg, 59. Quincey - 52. Callahan. Střely na branku: 24:21. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Drouin (Tampa).

Dallas - Edmonton 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) Branky: 18., 56. a 60. Spezza (na druhou Hemský), 23. Jamie Benn - 31. Klefbom, 33. McDavid. Střely na branku: 52:28. Diváci: 16.265. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Nilsson (Edmonton).

Calgary - St. Louis 3:4 (2:1, 0:3, 1:0) Branky: 2. Raymond (Frolík), 18. Hudler, 42. Jones (Frolík) - 25. a 40. Parayko, 17. Upshall, 23. Brouwer. Střely na branku: 18:28. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. Parayko (St. Louis), 2. Wideman (Calgary), 3. Brouwer (St. Louis).

Carolina - Florida 1:4 (0:1, 1:0, 0:3) Branky: 33. Lindholm - 3. Bjugstad, 53. Brickley, 54. Barkov (Jágr), 59. J. Jokinen. Střely na branku: 23:30. Diváci: 10.901. Hvězdy zápasu: 1. Brickley (Florida), 2. Faulk (Carolina), 3. Barkov (Florida).

Los Angeles - Vancouver 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) Branky: 26. Cracknell, 34. Edler, 58. Dorsett. Střely na branku: 15:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Edler, 3. Prust (všichni Vancouver).